pl

27.08.2021

Największe zalety spawaczy z Azji

Widok osoby pochodzącej z zagranicy zatrudnionej w magazynie, czy w branży budowlanej, nie dziwi już praktycznie nikogo. Stale rośnie liczba zezwoleń dla cudzoziemców na wykonywanie legalnej pracy w naszym kraju. Do tej pory najczęściej na ulicach słychać było język ukraiński lub rosyjski, obecnie coraz więcej przybywa również naprawdę kompetentnych pracowników z Azji.

Zawód spawacza

Z roku na rok rośnie zainteresowanie nieco zapomnianymi do tej pory zawodami. Niezwykle popularne w ostatnim czasie stało się spawalnictwo, które określane jest mianem zawodu przyszłości. Praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu można dostrzec zapotrzebowanie na tę grupę zawodową.

Co ciekawe, spawacz może znaleźć zatrudnienie zarówno przy typowych pracach budowlanych, w stoczni, górnictwie, w warsztatach ślusarskich, jak i w przemyśle ciężkim, itp. Nie da się również ukryć, że osoby zatrudniane na stanowiskach spawacza, mogą otrzymać duże wynagrodzenie. Oczywiście jest ono uzależnione od umiejętności, doświadczenia lub metody spawania.

Nie da się ukryć, że dla wielu pracowników, np. z Azji, zatrudnienie się w Polskiej firmie jest również szansą na rozwój umiejętności oraz na poszerzenie kompetencji. Spora część osób z tamtych rejonów świata przyjeżdża do naszego kraju również po to, by móc poznać kulturę i zobaczyć tę część Europy.

Kto może zostać spawaczem?

Szukając odpowiednich osób na to stanowisko, także tych pochodzących z Azji, należy zwrócić uwagę na ich określone umiejętności. Nie każdy może sprawdzić się w tym zawodzie, ponieważ wymaga on posiadania głównie pewnych predyspozycji fizycznych. Przede wszystkim pracownicy na tym stanowisku powinni:

  • Mieć dobry wzrok oraz odpowiednią koordynację wzrokowo-ruchową,
  • Cechować się dobrą koncentracją,
  • Posiadać zdolności manualne,
  • Posiadać zdolności wyobraźni przestrzennej,
  • Być precyzyjni.

Dlaczego warto zatrudnić spawaczy z Azji?

Bardzo wielu pracowników pochodzących z Azji sprawnie posługuje się językiem angielskim, dzięki temu bariera językowa nie stanowi dla nich problemu. Dotyczy to zarówno tych, którzy zatrudniani są w biurach, jak i na produkcji. Co więcej, Azjaci są niezwykle sumienni, pracowici oraz punktualni, bardzo szybko łapią więź z pracodawcą, a także chętnie poszerzają swoje kompetencje, np. w zakresie spawalnictwa.

Co ciekawe, osoby te nie boją się nowych wyzwań, czy zintensyfikowanej pracy, gdy trzeba, są w stanie zostać po godzinach, by skończyć określone zadanie. Warto podkreślić także, że Azjaci to osoby naprawdę niezwykle lojalne. Często sami chętnie zgłaszają się do tego, by kontynuować pracę w określonym przedsiębiorstwie, co pozwala firmie na zatrudnienie stabilnej kadry doświadczonych pracowników.

Warto także wspomnieć, że wiele osób z Azji ma odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu spawacza. W Polsce zawód ten stał się nieco zapomniany, w ostatnich dekadach wiele młodych osób skupiło się przede wszystkim na rozwoju umiejętności i kompetencji w nieco innych kierunkach zawodowych. Pracownicy z Azji świetnie zapełniają tę lukę i dzięki nim można prężniej rozwijać spawalnictwo w Polsce.

Zalety spawaczy z krajów azjatyckich

Główną zaletą spawaczy, którzy pochodzą z krajów azjatyckich, jest to, że są oni naprawdę wykwalifikowani. Osoby te potrafią również najczęściej w miarę swobodnie lub komunikatywnie posługiwać się językiem angielskim, dzięki temu bez problemu można się z nimi porozumieć. Azjaci uważani są również za niezwykle lojalnych i sumiennych pracowników, dlatego tak chętnie są oni rekrutowani do pracy w Polsce.