pl

31.01.2022

Praca dla spawacza – plusy współpracy z firmą HR

W ciągu ostatnich lat w Polsce wzrosło zapotrzebowanie na wykwalifikowanych spawaczy. Nic więc dziwnego, że na zatrudnienie specjalistów decydują się firmy z różnej branży. Najczęściej są to elektrownie, stocznie, przepompownie, gazownie oraz fabryki spożywcze, chemiczne czy papiernicze. Czym dokładnie zajmują się spawacze? Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z firmą HR?

Spawacz – czym się zajmuje?

Osoby świadczące kompleksową usługę spawania zajmują się m.in. obróbką i cięciem takich materiałów, jak stal kotłowa, nierdzewna, czarna, duplex, superduplex, aluminium oraz prefabrykacją konstrukcji stalowych, w tym kadłubów statków. W zależności od zlecenie fachowcy spawają wybraną metodą, np. MIG czy TIG, czyli elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych.

Specjaliści bardzo często poszerzają swoje usługi o montaż:

  • rurociągów,
  • konstrukcji offshore, np. statki, platformy wiertnicze, stałe, zanurzalne, półzanurzalne, samopodnośne, cięgnowe,
  • konstrukcji stalowych – pomosty, hale, barierki, ciągi komunikacyjne.

Oferują również mobilizację i demobilizację barek czy statków.

Plusy współpracy z firmą HR

Zdecydowanie się na współpracę z firmą HR ma wiele korzyści dla przedsiębiorców. Wśród najważniejszych zalet takiego rozwiązania można wymienić:

1. Oszczędność czasu i zminimalizowanie kosztów

Wspólnymi priorytetami każdej firmy są zaoszczędzenie czasu i zmniejszenie kosztów. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które dysponują ograniczonymi zasobami, a potrzebują wykwalifikowanych, wydajnych pracowników. Rekrutacja niewłaściwych osób na wybrane stanowiska wpłynie negatywnie nie tylko na pracę całego zespołu, lecz także w określonych sytuacjach na pozycję przedsiębiorstwa na rynku.

Samodzielne próby znalezienia fachowców z doświadczeniem, którzy zajmowaliby się kompleksowymi usługami spawalniczymi, bardzo często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Zakłada się, że czas potrzebny na obsadzenie jednego stanowiska przez pracodawcę wynosi średnio około jednego miesiąca. Warto zatem skrócić proces poszukiwań specjalistów, decydując się na skorzystanie z oferty firmy HR.

Jedną z najistotniejszych kwestii wynikających ze współpracy z zewnętrzną firmą jest efektywny i szybki proces znajdowania odpowiednich pracowników zajmujących się spawaniem. W ten sposób można zoptymalizować zatrudnienie, oszczędzić czas oraz zminimalizować koszty.

2. Dostęp do wykwalifikowanych spawaczy

Współpraca z firmą HR rozwiąże problem braku dostępu do wyszkolonych spawaczy, zapewniając dostęp do pracowników posiadających odpowiednie kompetencje i kwalifikacje zawodowe, które są potwierdzone certyfikatami.

Rozległa wiedza i umiejętności specjalistów wpłyną pozytywnie na przebieg i jakość pracy. Dzięki temu przedsiębiorca zyska pewność, że każde zlecenie będzie wykonane profesjonalnie, terminowo, dokładnie i z zaangażowaniem.

3. Elastyczność

Współpraca z firmą zewnętrzną przy zatrudnianiu pracowników to nie tylko redukcja kosztów i skrócenie procesu poszukiwań fachowców, lecz także elastyczność. HR pomoże dostosować liczbę pracowników do specyfiki pracy, potrzeb działalności czy zachodzących na rynku zmian.

Podsumowanie

Znalezienie wyspecjalizowanych spawaczy bardzo często stanowi ogromne wyzwanie dla przedsiębiorców. Warto zatem skorzystać z firmy HR, która pomoże w pozyskaniu doświadczonych pracowników, jednocześnie pomagając pracodawcy skrócić czas poszukiwania i zminimalizować koszty.