pl

22.12.2021

Spawacze z Bangladeszu z BJBServices

Kompleksowe usługi spawalnicze to coraz częściej wybierane rozwiązanie przez firmy działające w branży przemysłowej i budowlanej. Specjalistyczne narzędzia, działanie zgodnie z obowiązującymi normami oraz zespół wykwalifikowanych pracowników gwarantują trwałe spoiny w konstrukcjach stalowych czy aluminiowych, a także profesjonalne i sprawne przeprowadzenie prac spawalniczych. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie fachowców z innych krajów, w tym z Bangladeszu. Dlaczego warto skorzystać z usług takich spawaczy?

Spawanie – na czym polega?

Spawanie to proces opierający się na łączeniu ze sobą poszczególnych elementów poprzez ich rozgrzanie do określonej temperatury, a następnie stopienie w wybranym miejscu (z dodatkiem spoiwa lub nie). Najczęściej źródłem ciepła jest łuk spawalniczy, który zostaje wytworzony przez generowany prąd. Taki rodzaj spawania określa się mianem łukowego. Przykładem wykorzystania ciepła produkowanego jedynie przez łuk jest TIG, czyli spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Zwykle jednak w trakcie procesu wykorzystuje się także materiał dodatkowy, który stapia się ze spoiną – jest to metoda nazywana MIG. Podawany na specjalnym podajniku materiał dołącza się do uchwytu spawalniczego bądź w formie elektrody otulonej.

Profesjonalne i bezpieczne przeprowadzanie prac spawalniczych wymaga przestrzegania określonych procedur i wymogów, dlatego powinna się tym zajmować jedynie doświadczona i właściwie przeszkolona kadra pracownicza. Spawacze z Bangladeszu zatrudnieni przez firmę BJBServices posiadają odpowiednie kwalifikacje, które upoważniają ich do wykonywania kompleksowych usług spawalniczych.

Usługi spawalnicze specjalistów z Bangladeszu – dlaczego warto?

Korzystanie z usług spawaczy z Bangladeszu jest coraz popularniejsze. Nic więc dziwnego, że na outsourcing tamtejszych specjalistów decydują się firmy z przemysłu stoczniowego, spożywczego, chemicznego, a także elektrociepłownie, gazownie, przepompownie czy spalarnie.

Fachowcy z Bangladeszu zajmują się spawaniem, obrabianiem i cięciem stali kotłowej, nierdzewnej, czarnej, duplex, superduplex, aluminium i prefabrykacją konstrukcji stalowych, w tym kadłubów statków. Świadczą również usługi z zakresu montażu rurociągów oraz konstrukcji offshore (np. statki, platformy wiertnicze, stałe, zanurzalne, półzanurzalne, samopodnośne, cięgnowe) i stalowych, takich jak pomosty, hale, barierki, ciągi komunikacyjne. Szeroki zakres usług specjalistów obejmuje także mobilizację i demobilizację barek, statków i jednostek do prac na morzu.

Pracownicy z Bangladeszu wyróżniają się nie tylko umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem, które są potwierdzone certyfikatami, lecz także swobodnie posługują się językiem angielskim, co znacznie ułatwia komunikację. Pracują również z dokumentacją techniczną, izometryczną 3D oraz diagramami.

Spoiny wykonane przez profesjonalnych spawaczy z Bangladeszu pozytywnie przechodzą przez serię badań, m.in. prześwietlenia X-Ray, badania USG oraz magnetyczne MT.

Dbałość o najmniejsze szczegóły, skuteczność, terminowość i solidność to główne założenia przyświecające wspomnianym wyżej specjalistom.

Podsumowanie

Spawacze z Bangladeszu to coraz bardziej doceniani fachowcy w Polsce. Skorzystanie z ich kompleksowych usług wiąże się z oszczędnością czasu i energii (również w związku z załatwianiem różnego rodzaju formalności, takich jak wiza czy legalizacja zatrudnienia), jest również gwarancją wykonania profesjonalnych prac spawalniczych w określonym terminie, które spełniają wszelkie standardy jakości.