pl

30.06.2023

Spawanie metodą 135 – czym to jest i gdzie szukać spawaczy?

Na rynku pracy nieustannie rośnie popyt na wysokiej klasy specjalistów z dziedziny spawania. Jedną z technik, którą coraz częściej wykorzystują w swojej pracy spawacze, jest metoda 135. Czym jest to spawanie i jak znaleźć wykwalifikowanych specjalistów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule. Zachęcamy do lektury.

Spawanie metodą 135 – czym to jest?

Spawanie metodą 135 to technika, która zyskała dużą popularność w dziedzinie łączenia metali. Znana również jako spawanie łukowe w osłonie gazów obojętnych (MAG), wykorzystuje drut jako materiał dodatkowy i gaz obojętny (zazwyczaj argon, CO2 lub ich mieszanki) jako środek ochronny.

Podczas procesu spawania, drut, służący jako elektroda, jest stopniowo podawany do strefy spawania. Łuk elektryczny powstaje pomiędzy końcem drutu a spawanym metalem, topiąc oba materiały i tworząc kąpiel spawalniczą. Kąpiel ta jest chroniona przed negatywnym wpływem powietrza atmosferycznego dzięki strumieniowi gazu obojętnego.

Spawanie metodą 135 jest szczególnie doceniane za wysoką jakość spoiny, a także za efektywność procesu. Pozwala na łączenie elementów o różnej grubości, co czyni tę technikę uniwersalną i przydatną w wielu dziedzinach przemysłu – od budowy maszyn i pojazdów, przez konstrukcje stalowe, aż po przemysł okrętowy.

Gdzie szukać doświadczonych spawaczy?

W poszukiwaniu odpowiednich specjalistów wiele firm zaczyna współpracować z agencjami pracy, takimi jak BJB Services. Jest to firma, zajmująca się outsourcingiem pracowniczym, która specjalizuje się w rekrutacji spawaczy z Azji.

Azja jest kontynentem, który od lat jest znany z produkcji wysokiej jakości produktów stalowych. Właśnie dlatego spawacze z poszczególnych części tego kontynentu mają duże doświadczenie i umiejętności, które czynią ich cenionymi specjalistami na rynku pracy.

Spawacze z Azji – dlaczego warto ich zatrudnić?

Osoby pracujące w tej branży w Azji są nie tylko dobrze wykształcone i wykwalifikowane, ale również posiadają doświadczenie w pracy, m.in. z dokumentacją techniczną. Dodatkowo, spawacze z Azji są znani ze świetnej komunikacji w języku angielskim, co jest nieocenione w środowisku międzynarodowym.

Jak BJB Services pomaga firmom w rekrutacji spawaczy?

W BJB Services doskonale rozumiemy, jak skomplikowany i czasochłonny może być proces rekrutacji, dlatego zajmujemy się outsourcingiem pracowniczym spawaczy w Azji. Decydując się na wynajem polecanego przez nas pracownika do spawania metodą 135, firmy nie muszą zajmować się wszystkimi, niezbędnymi formalnościami, takimi jak wybór kandydata, sprawdzanie jego kwalifikacji, a także załatwianie dokumentacji związanej z zatrudnieniem, gdyż to należy do naszych obowiązków. Jest to idealne rozwiązanie, które przynosi korzyści każdej ze stron.

Podsumowanie

Spawanie metodą 135 jest skomplikowaną techniką, która wymaga od spawaczy wysokiej wiedzy i doświadczenia. W poszukiwaniu takich specjalistów warto skorzystać z usług firmy takiej jak BJB Services, która oferuje swoje usługi w zakresie rekrutacji pracowników z Azji. Dzięki temu właściciele przedsiębiorstw mogą skupić się na swojej podstawowej działalności, podczas gdy BJB Services dba o cały proces związany z zatrudnieniem.