pl

08.02.2023

Spawanie metodą 136 – na czym polega? gdzie szukać spawaczy?

Obecnie wiele firm z branży budowlanej i przemysłowej poszukuje doświadczonych i wykwalifikowanych spawaczy, którzy znają obowiązujące normy bezpieczeństwa oraz podstawowe procedury spawalnicze. Specjaliści znajdują zatrudnienie między innymi w stoczniach, elektrowniach, gazowniach czy różnego rodzaju fabrykach, na przykład chemicznych, spożywczych, papierniczych.

W zależności od rodzaju i specyfiki przedsiębiorstwa, pracodawcy szukają fachowców posiadających aktualne uprawnienia na określoną metodę spawalniczą. Będą to zarówno specjaliści zajmujący się  spawaniem nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych (metoda TIG), jak i spawacze 136.

Na czym polega metoda spawania 136?

Gdzie można znaleźć spawaczy o konkretnych kwalifikacjach?

Spawanie metodą MAG 136 – na czym polega?

Metoda 136 to inaczej spawanie łukowe w osłonie gazu aktywnego drutem proszkowym. Na czym dokładnie polega proces? W momencie zetknięcia drutu (stosowanego jako materiał dodatkowy) ze spawanym materiałem dochodzi do zajarzenia łuku. W celu zabezpieczenia łuku przed tlenem z otoczenia, wykorzystywany jest gaz osłonowy, który wypływa przez dyszę. Dzięki temu zapobiega się utlenianiu jeziorka spawalniczego i spoiny.

W trakcie spawania MAG 136 stosuje się gazy aktywne, takie jak dwutlenek węgla (CO2) lub mieszaninę gazów (CO2, O2, argon). Metoda MAG wykorzystywana jest do spawania różnych materiałów (niestopowych, niskostopowych, wysokostopowych). Wystarczy dobrać gaz osłonowy i drut odpowiedni dla spawanego elementu.

Spawanie MAG 136 – zalety

Spawanie metodą MAG 136 ma mnóstwo zalet, takich jak:

 • duża prędkość spawania,
 • wysoka wydajność,
 • dobra jakość spoin,
 • możliwość automatyzacji (zastosowanie traktorka spawalniczego itp.),
 • możliwość spawania w różnych pozycjach,
 • możliwość spawania materiałów o różnej grubości.

Gdzie szukać spawaczy 136?

Osoby, które poszukują spawaczy o określonych kwalifikacjach zawodowych, mogą zdecydować się na usługę outsourcingu w BJB Services. Specjaliści z Azji zajmują się między innymi spawaniem:

 • zbiorników,
 • kadłubów statków,
 • różnego rodzaju konstrukcji,
 • stali kotłowej, czarnej, nierdzewnej, duplex, superduplex,
 • aluminium.

Fachowcy posiadają odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje udokumentowane certyfikatami. Ich doświadczenie oraz wiedza z zakresu spawania metodą MAG 136 gwarantuje najwyższą jakość realizowanych zleceń. Spoiny są wytrzymałe, solidne i trwałe, dzięki czemu przechodzą pozytywnie wszelkie badania, na przykład magnetyczne.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing spawaczy 136 w BJB Services?

Dzięki temu przedsiębiorcy oszczędzają czas związany z samodzielnym poszukiwaniem fachowców. Nie muszą  martwić się także o żadne formalności, takie jak wiza, legalizacja zatrudnienia, kwatery dla pracowników, uniform do pracy, specjalistyczny sprzęt czy dojazdy na miejsce zlecenia.

Ponadto outsourcing specjalistów zajmujących się spawaniem metodą MAG 136 to redukcja kosztów, korzystanie z zasobów firmy zewnętrznej, a także możliwość dopasowania liczby spawaczy do konkretnego zlecenia.

Podsumowanie

Podsumowując, metoda MAG 136 to inaczej spawanie łukowe w osłonie gazu aktywnego drutem proszkowym. Najczęściej stosowane gazy osłonowe aktywne to dwutlenek węgla bądź mieszanina CO2 z argonem. Zalety metody spawalniczej 136 to między innymi: wytrzymałe spoiny, duża wydajność, możliwość spawania we wszystkich pozycjach.

Przedsiębiorcy, którzy poszukują doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, mogą skorzystać z usług BJB Services. Spawacze z Azji są terminowi, profesjonalni, posiadają szerokie kwalifikacje zawodowe, ich umiejętności potwierdzają certyfikaty.